4+ BCAA 2:1:1 + AAKG 240 tab Zobacz większe

4+ BCAA 2:1:1 + AAKG 240 tab

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 7 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 7 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 1,40 zł.


79,00 zł brutto

Więcej informacji

4 SPORT NUTRITION BCAA 2:1:1 + AAKG

(A) BCAA + to innowacyjny suplement diety, składający się m.in. z  aminokwasów rozgałęzionych, alfa-ketoglutaranu argininy i witamin. Dostarcza trzech z ośmiu aminokwasów, których organizm nie jest w stanie sam wytworzyć tj. L-leucynę, L-izoleucynę, oraz L-Walinę. Ich główną cecha jest to że zbudowane są z rozgałęzionych łańcuchów, dlatego popularnie znane są jako aminokwasy rozgałęzione i aminokwasy BCAA. W porównaniu do niektórych aminokwasów, które są metabolizowane tylko w wątrobie, aminokwasy BCAA są metabolizowane również w mięśniach, dzięki czemu odbudowują uszkodzone włókna mięśni przyspieszając w ten sposób ich regenerację.

Inne właściwości aminokwasów:

  • funkcjonują w stanie niezmienionym
  • podwyższają poziom naturalnego testosteronu
  • zmniejszają poziom kortyzolu
  • przyspieszają rozwój masy mięśniowej
  • BCAA przydatne są przed, podczas oraz po każdej aktywności fizycznej

W celu zwiększenia działania preparatu, dodano również witaminy B1 i B6, które maksymalizują absorpcję oraz skuteczność działania aminokwasów. Witamina B6 przyczynia się do optymalnego metabolizmu białka i glikogenu, oraz zmniejsza uczucie zmęczenia. Witamina B1 odpowiedzialna jest za utrzymanie prawidłowego metabolizmu energetycznego. 

Aminokwasy z Argininą

Arginina jest aminokwasem niezbędnym, dzięki obecności enzymu zwanego syntazą tlenku azotu arginina jest przetwarzana w cytrulinę, w wyniku czego powstaje tlenek azotu. Tlenek azotu rozszerza naczynia krwionośne, poprawiając wchłanialność substancji odżywczych do komórek mięśniowych. Arginina w połączeniu z glicyną aminokwasową biorą udział w syntezie kreatyny, która znana jest z właściwości stymulujących hormon wzrostu. Arginina jest aminokwasem najbardziej insulogennym, czyli może stymulować wydzielanie insuliny. Insulina zwiększając syntezę tlenku azotu, rozszerza naczynia krwionośne i stymuluje przepływ krwi.

Lepszy transport składników odżywczych gwarantuje wzrost masy mięśniowej, oraz siły. Zawarty w składzie alfa-ketoglutaranu maksymalizuje wszystkie te działania ze względu na wysoką biodostępność, zwłaszcza w tkance mięśniowej. Sam w sobie ketoglutaran jest źródłem ornityny oraz argininy, co zapewnia doskonałą synergię. 

Składniki aktywnew porcji
Leucyna2,50 g
Izoleucyna1,25 g
Walina1,25 g
AAKG2,00 g
Witamina B61,50 mg
Witamina B11,05 mg

30 innych produktów w tej samej kategorii: